V šolskem letu 2018/19 se je v naši enoti odprl RAZVOJNI ODDELEK, v katerega so lahko vključeni otroci s posebnimi potrebami pri celostnem razvoju ali na nekaterih specifičnih področjih. Otrok je v PRILAGOJEN PROGRAM ZA PREDŠOLSKE OTROKE usmerjen z odločbo ZRSŠ. Specialna pedagoginja, ki izvaja vzgojno-izobraževalni proces, individualno prilagaja delo vsakemu otroku, kljub vsemu pa skrbi za navezovanje stikov, socializacijo. V svoje delo vpeljuje elemente montessori pedagogike. Zelo dobro sodelujemo z OŠ V parku, kjer lahko uporabljamo njihovo senzorno sobo in snoezelen. S skupnimi močmi premikamo meje, spodbujamo samostojnost, vključevanje v družbo in kar je najpomembnejše – rišemo nasmeh na obraz otrokom in staršem. Otrok resnično dobi občutek, da je vreden, da je pomemben, da je slišan in opažen, staršem pa je njegov napredek v ponos. Naše vodilo pri vzgojnem delu je: »BODI DRUGAČEN, A HKRATI ENAK«.