V mesecu marcu smo se pogovarjali o Srečni hiški.

»Za devetimi gorami in velikimi drevesi je vas, ki ima sedem hribčkov in na vsakem hribčku stoji hiška. Hiške imajo vse, kar imajo hiše. Okna, vrata, streho, dimnik… In še nekaj več.

Vse, razen ene!

Prva hiška je polna veselja, druga poštenosti, tretja delavnosti, četrta ustvarjalnosti, peta poguma, šesta zdravja. Sedma hiška pa je prazna.« (Suzana Seitl)

Otroci so ustvarjali svoje srečne hiške, pobarvali so jih s pisanimi barvami. Pogovarjali smo se o vseh vrlinah, ki so predstavljene v knjigi. Otroci so v srečne hiške iz kartona nalepili člane svoje družine. V oddelku stremimo k temu, da so vsakodnevno zastopane vse vrline in vsi skupaj barvamo sedmo hiško, vsak s svojo unikatnostjo. Pa ne samo danes. Trudimo se, da smo lahko vsak dan v SREČNI HIŠKI.

Tudi ti živiš v srečni hiški?