S palčkom v praznični december je bila rdeča nit dejavnosti v razvojnem oddelku v mesecu decembru. Obiskal nas je pravi Palček in nam prinesel darilo, pekli smo praznične piškote, krasili smrečico ter plesali in peli praznične pesmi. Ob vsem tem so otroci razvijali samostojnost, krepili svoja močna področja in širili besedni zaklad. Sproščali so se v multisenzorni sobi in razvijali gibalne spretnosti v gibalnici v OŠ V parku, v igralnici pa smo strokovne delavke s pomočjo hišnikov pripravile kotiček za umiritev in sprostitev. Otroci so nad tem navdušeni. Kljub temu, da smo vsak dan na sprehodu in v naravi, smo strokovne delavke želele del narave prinesti v igralnico – nastala je tipna smrečica iz mahu, bora, jelke in lubja. Okrasili smo jo z velikimi lučkami in začela je risati nasmehe na obrazu otrok v oddelku.